دوره های پرنیان

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم مرغ مگس خوار

گوگل در سالروز تولد پانزده سالگی خود و در تاریخ ۲۱ آگوست ۲۰۱۳ هدیه ای بنام مرغ مگس خوار را به تمام کاربران هدیه داد. این شرکت معتقد است با ارائه این الگوریتم نتایج بهتری از میان این چند صد میلیارد صفحه وب در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

مرغ مگس خوار یا Hummingbird بر خلاف الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن یک افزونه آنتی اسپم نیست بلکه بر روی بهینه سازی پرس و جوهای کاربران کار میکند. دلیل استفاده از نام مرغ مگس خوار در چابکی٬ دقت و عکس العمل سریع آن میباشد.

همانطور که گفتیم این الگوریتم بر خلاف دو الگوریتم قبلی بر شناختن اسپم و تقلب تمرکز ندارد، بلکه افزونه ای برای تجزیه و تحلیل عباراتی است که کاربر برای جستجو وارد کرده است.

در واقع این الگوریتم تاثیر مستقیمی در رتبه بندی سایت ها ندارد و بیشتر تلاش دارد نتایج جستجو در کلمات مورد جستجو را برای کاربران پربازده تر کند.

طرز کار این الگوریتم اینگونه است که مرغ مگس خوار ابتدا کلمات مترادف عبارت جستجو شده را پیدا میکند تا بیشتر بتواند به درک صحیحی از منظور شما برسد.

آیا مرغ مگس خوار Page Rank و پاندا و پنگوئن را منسوخ کرده است؟

بطور کاملا مختصر بگوییم که همانطور که گفته شد این الگوریتم مربوط به نحوه جستجو میباشد و تاثیری در گفته هایمان راجع به دو حیوان سیاه و سفید ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس طراحی سایت