دوره های پرنیان

الگوریتم گوگل پاندا

گوگل پاندا نام الگوریتم جدید شرکت گوگل در رتبه‌بندی صفحات است که برای اولین بار در فوریه ۲۰۱۱ آغاز به کار کرد. این الگوریتم نتایج جستجو را تا حدی تغییر داده و به شدت با متن های کپی شده و کم ارزش مبارزه می‌نماید.

چندسالی میشود که مدیران سایت های بجای خلق مطالب و پست های جدید، فقط مشغول کپی برداری از وبسایت های دیگر هستند. در بعضی از موارد مشاهده میشد که مدیر یک سایت با زحمت فراوان مقاله ای را ترجمه میکرد و آن را در وبسایتش برای استفاده عموم بصورت رایگان قرار میداد ولی برخی با عدم رعایت قانون کپی رایت، آن مقاله را در وبسایت خود میگذاشتند و جالب تر اینکه در برخی موارد آن وبسایت ناقض حقوق کپی رایت، در نتایج گوگل بالاتر از سایت اصلی قرار میگرفت.

خوب اصلا منطقی بنظر نمیرسید که کس دیگر زحمت اصلی را بکشد و دیگران از آن بهره مند بشوند. به همین دلیل بود که گوگل به فکر چاره افتاد و با معرفی الگوریتم گوگل پاندا در صدد مبارزه با این مشکل برآمد.

اما همانطور که قبلا هم گفتیم، گوگل بعد از اجرای هر الگوریتم، راهکار های منطقی نیز ارائه میدهد تا ضربه ای به رنک وبسایت شما وارد نشود. فقط کافیست خود را همرنگ با گوگل کنید.

اما راه کار های همرنگی با آقای پاندای گوگل

در ابتدا باید زمان ماندگاری کاربران در وبسایتتان را بالا ببرید. یعنی وقتی کاربری با لیست گوگل و یا هر روش دیگری به سایت شما وارد میشود، مهم است که زمان نسبتا زیادی را در سایت شما سپری کند و مشغول گشت و گذار در آن شود. بدترین حالت برای یک وبسایت این است که شخصی وارد سایت شما شود و بدون بازدید از صفحات داخلی دیگر، به سرعت سایت شما را ترک کند. این نکته کاملا منطقی به نظر میرسد که سایت شما نتوانسته است رضایت کاربر را جلب کند. اگر تعداد این خروج های بیش از موعد از سایت شما زیاد شود، گوگل به این نتیجه میرسد که سایت شما پایگاه مناسبی برای کاربران نخواهد بود و در نتیجه رنک شما افت شدیدی خواهد کرد. میتوانید با قرار دادن بلاک مطالب مشابه و همچنین طراحی ساده و گرافیکی، بازدید کنندگان سایت خود را ملزم به استفاده از قسمت های دیگر سایت خود کنید.

پس افزایش زمان ماندگاری و کاهش فرار از سایت دو فاکتور مهم در مقابله با الگوریتم پاندا به شمار میرود.

نکته مهم دیگر در این الگوریتم این است که گوگل به پست های ثابت و تبلیغات فراوان در سایت ها حساس شده است.سعی کنید از آنها به شکل محدود استفاده کنید و یا بعضی از آنها را از بین ببرید.

الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم گوگل پاندا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس طراحی سایت