دوره های پرنیان

تحلیل کوتاهی از شرایط موجود در فضای اینترنت ایران

تحلیل کوتاهی از شرایط موجود در فضای اینترنت ایران

متاسفانه زمان نوشتن این مطلب، متقارن شده است با یک دوره پر از التهاب و نارضایتی جمعی از حکومت که جو و شرایط حاکم بر جامعه را به شدت مسموم کرده است.

به خاطر برخی مشکلات اقتصادی و اجتماعی، مردم از حکومت رو برگردانده اند. تا به اینجای مطلب بحث ما نیست. اما اینجای کار به ما مربوط میشود که فضای اینترنت، به فضای امنی برای پناه بردن به گروه های مخالف تبدیل شده است.

حکومت هم تنها راهی که برای سرپوش گذاشتن روی تنبلی های قبلی خود میبیند، پاک کردن صورت مسئله است…!

بخاطر کم کاری های گذشته مجبورند فقط برخورد قهرآمیز کرده و اینترنت را ببندند. بی آنکه به مسائل بعدی آن توجهی داشته باشند.

باید به آنها گفت که گروه های مخالف و یا معاند، همیشه راهی برای خود پیدا میکنند. پس نباید برای مقابله خود با آنها، دست به کارهایی زد که دود آن در چشم دیگران برود.

در این روز ها بسیاری از کسب و کار های اینترنتی از رونق افتاده اند، سرعت اینترنت کاهش پیدا کرده. برنامه های ارتباطی همانند تلگرام فیلتر شده است.

بسیاری از افراد بنای روابط کاری خود را در این بستر گذاشته بودند، و حال به ناگهان همه چیز را از دست داده و باید کل پل های ارتباطی خود را منتقل کنند.(که کار بسیار سختی است)

حرف آخر: آقایان مسئول، اگر از فکر جوانان بیشتر استفاده میکردید و کمی به روز بودید و تنبلی را کنار میگذاشتید، اینقدر نیاز به برخورد های قهر آمیز نداشتید، آنها همیشه راهی پیدا میکنند، نیازی نیست این همه سوراخ ها را پر کنید..!

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس طراحی سایت