دوره های پرنیان

آموزش تایید ایمیل با php

آموزش تایید ایمیل با php

در این مقاله به آموزش تایید ایمیل با php که یکی از کد های پرتکرار در همه وبسایت ها میباشد، پرداختیم. با دقت مطالعه بفرمایید.

همانطور که میدانید امروز در اکثر وبسایت ها در زمان ثبت نام ، بایستی مطمئن شویم که کاربر ایمیل واقعی خود را وارد می کند.

آموزش تایید ایمیل با php

این امر فواید زیادی دارد که مهمترین آن احراز هویت کاربران از طریق ایمیل و یا استفاده از ایمیل او او در خبرنامه وسایر موارد می باشد. پس بیش از این لازم نیست در رابطه با فواید این کار صحبت کنیم و بهتر از هرچه زودتر شیوه اطمینان از واقعی بودن ایمیل به پردازیم.

تایید ایمیل کاربر با php

تایید ایمیل کاربر

عبارت با قاعده بروی ایمیل

در دنیای جاوا اسکریپت با مفهوم رگولار اکسپرشن آشنا شدید و دیدید که در دنیای php نیز این کار را با توابع ای مانند تابع preg_match انجام می دهیم .

پس ریگولار اکسپریشن یک امر کلی در دنیای برنامه نویسی است و به ما این کمک را می‌کند بتوانیم عبارت مورد نظر مان را بر طبق قوانین خود چیدمان کنیم.

اما در زمینه گرفتن ایمیل از کاربر هر چقدر هم عبارت با قاعده درست کنیم باز هم نمی‌توانیم به صورت صد در صد مطمئن شویم که چنین ایمیلی بصورت حقیقی وجود دارد.

به همین خاطر بهترین راه حل ارسال یک ایمیل تست و پاسخ گرفتن آن از کاربر میباشد.

تایید ایمیل کاربر با php

ارسال ایمیل به اینباکس

توضیح کد تایید ایمیل کاربر توسط PHP

لازم به ذکر است که این کار فقط از طریق php و استفاده از تابع mail صورت می گیرد و راه حل جایگزین دیگری ندارد.

برای رسیدن به این امر ابتدا ایمیل را از کاربر دریافت کردیم .سپس یک عدد رندم ۶ الی ۷ رقم ساختیم. آن را به صورت متد GET در ادامه آدرس خود قرار دادیم و با استفاده از تابع میل php آن را برای کاربر ارسال کردیم.

کار دیگری که قبل از ارسال ایمیل صورت گرفت آن بود که آن عدد رندم را در یک session ذخیره کردیم.

url برای کاربر ارسال شد. زمانی که بر روی url کلیک کند، آن عدد رندوم بصورت متد GET در انتهای url خودنمایی می کند.

پس می توانیم در صفحه جدید متد GET را استخراج نموده و با SESSION ای که از قبل روی عدد تصادفی تنظیم کرده بودیم ، برابری دهیم.

در صورت اینکه آن دو عدد با هم برابر باشد ایمیل کاربر را تایید و در غیر اینصورت ایمیل را مسدود می کنیم.

پیشنهاد می کنم حتما ویدئوی زیر را دیده و سورس کد را دانلود و استفاده کنید. سوالات خود را در قسمت نظر سنجی بیان کرده و این مقاله را به دوستانتان هم پیشنهاد دهید.

موفق باشید♥

امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. تیم تولید محتوای مدرسه اینترنتی پرنیان این مقاله را تهیه کرده است.

4 نظر

  1. سلام ، واقعا ازتون ممنونم، بزرگ ترین کمکی بود که تونستین به من انجام بدید ….. امیدوارم به همین نحو به تمامی افراد کمک کنید چرا که جامعه واقعا به وجود برنامه نویس هایی مثل شما نیازمنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس طراحی سایت